Sędzia pływania

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Komisja sędziowska Mistrzostw Europy Juniorów - Belgrad 2011

Polscy sędziowie MEJ 2011:

  • Waldemar Kilian - sędzia główny kobiet,
  • Paweł Wiśniewski - starter mężczyzn,
  • Ewa Furman - sędzia stylu, inspektor nawrotów.
Dzięki pomocy pani Mirosławy Legutko udało mi się uzyskać krótką relację od pana Pawła Wiśniewskiego.

Pan Paweł bardzo wysoko ocenił poziom wyszkolenia i koncentracji zawodników, o czym świadczyła bardzo mała liczba przedwczesnych startów.

"W czasie pięciodniowych zawodów uznałem za słuszne wpisanie jedynie jednego wniosku o dyskwalifikację za przedwczesny start przed podaniem sygnału startowego, który został uznany przez sędziego głównego za słuszny - wobec powyższego DSQ została zatwierdzona i ogłoszona. (...) W sumie wraz z moim serbskim kolegą - Draganem Stojadinovicem (starterem od konkurencji kobiecych) złożyliśmy jedynie trzy wnioski o dyskwalifikację zawodników za przedwczesny start wykonany przed sygnałem startowym."

Pragnę zauważyć, że jak podają anglojęzyczne poradniki dla starterów, mała liczba przedwczesnych startów jest sukcesem startera i świadczy o bardzo dobrej pracy sędziów (w szczególności sędziów głównych i starterów).

Pan Paweł tak napisał o nominacji na mistrzostwa: "Swój udział w imprezie tej rangi uważam za zaszczyt i wielki honor - tak dla Naszej Ojczyzny, Polskiego Związku Pływackiego i Kolegium Sędziów PZP, jak i dla mnie osobiście..."

Serdecznie gratuluję nominacji i życzę dalszych sukcesów!

Poniżej zamieszczam też trzy zdjęcia, nieopublikowane na oficjalnej stronie mistrzostw, które otrzymałem od pana Pawła.

Pełna lista sędziów Mistrzostw Europy Juniorów - Belgrad 2011

Sędziowie nominowani przez władze LEN:

  • Denis Cadon (FRA) - sędzia główny mężczyzn,
  • Waldemar Kilian (POL) - sędzia główny kobiet,
  • Paweł Wiśniewski (POL) - starter mężczyzn.

Lista sędziów zgłoszonych przez federacje członkowskie i zatwierdzonych przez władze LEN:

  • Hans-Jörg Zamponi (AUT),
  • Martina Classen-Schwall (BEL),
  • Ronny Buggenhout (BEL),
  • Lea Miletic (CRO),
  • Edita Prosen (CRO),
  • Ondrej Kocovsky (CZE),
  • Jens-Chr. Iversen (DEN),
  • Anne-Marja Hammar (FIN),
  • Yves Luttmann (FRA),
  • Marco Troll (GER),
  • Volker Frank (GER),
  • Helen Whittle (GBR),
  • David Downie (GBR),
  • Angeliki Dede (GRE),
  • Petra Adamaskine Kemeny (HUN),
  • Phillip Fitzpatrick (IRL),
  • Barri Avnerre (ISR),
  • Paola Arcelli (ITA),
  • Beatrice Meini (ITA),
  • Nel Broeks (NED),
  • Alice C. Boyd (NOR),
  • Trgve Ravn (NOR),
  • Ewa Furman (POL),
  • Jan Quon (POR),
  • Evgeny Sadovyy (RUS),
  • Rafael Plut (SLO),
  • Rosario Lopez (ESP),
  • Rajko Glusac (SRB),
  • Dragan Stojadinovic (SRB) - starter kobiet,
  • Marie-Claire Gurtner (SUI),
  • Jonas Aström (SWE),
  • Tomas Agdahl (SWE),
  • Ahmet Yildiz (TUR),
  • Ahmet Salgin (TUR).