Sędzia pływania

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Władze sędziowskie

Komitet Techniczny Pływania FINA

  • Carol Zaleski (Stany Zjednoczone)  przewodnicząca
  • Virendra Nanavati (Indie)  zastępca przewodniczącego
  • Andrea Thielenhaus (Niemcy honorowy sekretarz
  • Aaron Peirsol (Stany Zjednoczone) przedstawiciel zawodników
  • Dale Neuberger (Stany Zjednoczone)  przedstawiciel Biura FINA, wiceprezydent FINA
  • Ryan Arblaster (Australia)
  • Daphne Bird (Republika Południowej Afryki)
  • Paul Fanchette (Seszele)
  • Lesley Huckins (Nowa Zelandia)
  • Louise Leblanc (Kanda)
  • Sonia O'Neal (Barbados)
  • Shigeo Ogata (Japonia)
  • Ivan Varvodic (Chorwacja)
  • Haoran Yuan (Chiny)
  • Tatiana Zhukova (Białoruś)
  • Craig Hunter (Wielka Brytania)  podkomisja organizacji zawodów
  • Camelia Potec (Rumunia)  podkomisja organizacji zawodów
  • António Silva (Portugalia)  podkomisja organizacji zawodów
  • Mae Chen Tang (Malezja)  podkomisja organizacji zawodów

Komitet Techniczny Pływania LEN

  • Alfonso Wucherpfennig (Hiszpania)  przewodniczący
  • Craig Hunter (Wielka Brytania)  zastępca przewodniczącego
  • Andrea Thielenhaus (Niemcy)  sekretarz
  • Jens Christian Iversen (Dania)
  • Ville Riekkinen (Finlandia)
  • Ivan Petrov (Węgry)
  • Mireille Zimmer (Luksemburg)
  • Gary Stoops (Irlandia)
  • Waldemar Kilian (Polska)
  • Tatiana Zhukova (Białoruś)
  • Lyzak Sergiy (Ukraina)
  • Thorun Kristin Gudmundsdottir (Islandia)
  • Erdem Sezer (Turcja)
  • Denis Cadon (Francja)

Techniczna Grupa Doradcza World Para Swimming

  • Sue Prasad (Wielka Brytania)  przewodnicząca
  • Sheila Guenther (Kanada)
  • Jakub Krzywda (Polska)
  • Glenda Orth (Stany Zjednoczone)
  • Tony Ward (Wielka Brytania)

Prezydium Kolegium Sędziów Polskiego Związku Pływackiego

  • Waldemar Kilian (śląski OZP)  przewodniczący
  • Ewa Furman (podkarpacki OZP)  zastępca przewodniczącego
  • Magdalena Seliga (warszawsko-mazowiecki OZP) sekretarz
  • Mirosława Legutko (małopolski OZP)  członek do spraw analiz i ewidencji
  • Jakub Krzywda (wielkopolski OZP)  członek do spraw szkoleniowych
  • Anna Wierniuk (warszawsko-mazowiecki OZP)  członek do spraw skoków do wody
  • Monika Szczęsniak-Parafiniuk (warszawsko-mazowiecki OZP)  członek do spraw pływania synchronicznego
  • Ryszard Sudczak  członek do spraw piłki wodnej

PKS Dolnośląskiego OZP

  • Kamil Frank – przewodniczący
  • Grażyna Owsińska  zastępca przewodniczącego
  • Maria Dancewicz  sekretarz
  • Zbigniew Czapor  członek do spraw ewidencji
  • Maurycy Miszczak   członek do spraw szkoleniowych
  • Zygmunt Merchelski  członek

PKS Kujawsko-Pomorskiego OZP

  • Bogumiła Nowakowska  przewodnicząca
  • Joanna Molenda  zastępca przewodniczącego
  • Stanisław Szramski  zastępca przewodniczącego do spraw szkoleniowych
  • Franciszek Trzciński  sekretarz
  • Agnieszka Kostyra  członek do spraw sędziowskich

PKS Lubelskiego OZP

  • Ewa Świrydenko  przewodnicząca
  • Krystyna Dziedzina  sekretarz
  • Piotr Bujak  członek do spraw szkolenia

PKS Lubuskiego OZP

  • Jarosław Jankowski  przewodniczący
  • Jerzy Czajka  zastępca przewodniczącego (Zielona Góra)
  • Wanda Janowska  sekretarz (Gorzów Wielkopolski)
  • Beata Woźniak  sekretarz (Zielona Góra)
  • Linda Gulba  członek do spraw ewidencji
  • Anna Rutkowska  członek do spraw szkoleniowych (Zielona Góra)
  • Anna Świderska  członek do spraw szkoleniowych (Gorzów Wielkopolski)

PKS Łódzkiego OZP

  • Magdalena Sadomirska  przewodnicząca
  • Anna Kozłowska  sekretarz
  • Marta Dziedzic  członek
  • Piotr Kapcewicz  członek
  • Marta Sawczuk  członek

PKS Małopolskiego OZP

  • Paulina Wojtałów  przewodnicząca
  • Grzegorz Dadej  zastępca przewodniczącego
  • Agnieszka Gonczaruk  sekretarz
  • Wojciech Staroń  członek ds. ewidencji
  • Marcin Uszko  członek ds. szkolenia

PKS Opolskiego OZP

  • Mirosław Nalepa  przewodniczący
  • Grzegorz Stawarz  zastępca przewodniczącego
  • Aleksandra Krupa  sekretarz

PKS Podkarpackiego OZP

  • Ewa Furman – przewodnicząca
  • Dariusz Draguła – zastępca przewodniczącego
  • Anna Korycka-Lutak – członek ds. szkolenia
  • Jacek Tyczka – członek
  • Robert Kołodziej – członek

PKS Podlaskiego OZP

  • Tomasz Lankau – przewodniczący
  • Michał Uściłko – zastępca przewodniczącego
  • Marcin Łytkowski – sekretarz
  • Krzysztof Januszek – członek ds. szkolenia
  • Paweł Maciejuk – członek

PKS Pomorskiego OZP

  • Monika Matylla  przewodnicząca
  • Anna Grabowska zastępca przewodniczącego
  • Dorota Ziomkowska  sekretarz
  • Wiesława Hryniewicz – członek ds. szkolenia
  • Dagmara Warzocha – członek ds. analiz i ewidencji sędziowskich

PKS Śląskiego OZP

  • Aleksander Bielecki  przewodniczący
  • Elżbieta Winczura  zastępca przewodniczącego ds. obsad
  • Danuta Charmuszko  sekretarz
  • Kazimierz Dempniak  członek ds. ewidencji

PKS Świętokrzyskiego OZP

  • Mariola Kurant przewodnicząca

PKS Warmińsko-Mazurskiego OZP

  • Janusz Nowak – przewodniczący
  • Maciej Grzemski – zastępca przewodniczącego ds. szkoleniowych
  • Mariusz Studniak – członek ds. szkoleniowych
  • Waldemar Maciesza – członek
  • Andrzej Pikciun – członek

PKS Warszawsko-Mazowieckiego OZP

  • Magdalena Seliga  przewodnicząca
  • Andrzej Wicher  zastępca przewodniczącego ds. szkoleniowych
  • Łukasz Michalski  sekretarz
  • Jacek Szaciłło – członek ds. analiz i ewidencji sędziów
  • Marek Grzywacz – członek ds. szkoleniowych

PKS Wielkopolskiego OZP

  • Ryszard Nowak  przewodniczący
  • Zdzisław Gacek  zastępca przewodniczącego
  • Anna Kotecka  sekretarz
  • Grażyna Cabaj-Drela  członek ds. szkolenia
  • Sławomir Cybertowicz  członek ds. ewidencji, analiz i cyfryzacji

PKS Zachodniopomorskiego OZP

  • Miranda Drabik  przewodnicząca
  • Marcin Gryko  zastępca przewodniczącego
  • Mieczysław Balcerkiewicz  sekretarz
  • Zbigniew Starosta – członek ds. szkoleniowych
  • Helena Szulc – członek ds. analiz i ewidenccji licencji
  • Jakub Lemm – członek ds. analiz i ewidencji sędziowskiej
  • Adrianna Banio – członek