Władze sędziowskie

Wszystko o sędziowaniu pływania!

Komitet Techniczny Pływania FINA

  • Carol Zaleski (Stany Zjednoczone) – przewodnicząca
  • Virendra Nanavati (Indie) – zastępca przewodniczącego
  • Haoran Yuan (Chiny) – honorowy sekretarz
  • Aaron Peirsol (Stany Zjednoczone) – przedstawiciel zawodników
  • Dale Neuberger (Stany Zjednoczone) – przedstawiciel Biura FINA, wiceprezydent FINA
  • Raúl José Araya (Argentyna)
  • Ryan Arblaster (Australia)
  • Daphne Bird (Republika Południowej Afryki)
  • Paul Fanchette (Seszele)
  • Lesley Huckins (Nowa Zelandia)
  • Louise Leblanc (Kanda)
  • Sonia O’Neal (Barbados)
  • Shigeo Ogata (Japonia)
  • Andrea Thielenhaus (Niemcy)
  • Ivan Varvodic (Chorwacja)
  • Craig Hunter (Wielka Brytania) – podkomisja organizacji zawodów
  • Jens Christian Iversen (Dania) – podkomisja organizacji zawodów
  • Camelia Potec (Rumunia) – podkomisja organizacji zawodów
  • António Silva (Portugalia) – podkomisja organizacji zawodów
  • Mae Chen Tang (Malezja) – podkomisja organizacji zawodów

Komitet Techniczny Pływania LEN

  • Alfonso Wucherpfennig (Hiszpania) – przewodniczący
  • Craig Hunter (Wielka Brytania) – zastępca przewodniczącego
  • Andrea Thielenhaus (Niemcy) – sekretarz
  • Pia Holmen (Dania) – przedstawiciel Biura LEN
  • Jens-Christian Iversen (Dania)
  • Ville Riekkinen (Finlandia)
  • Ivan Petrov (Węgry)
  • Mireille Zimmer (Luksemburg)
  • Gary Stoops (Irlandia)
  • Waldemar Kilian (Polska)
  • Sergiy Lyzak (Ukraina)
  • Thorun Kristin Gudmundsdottir (Islandia)
  • Erkan Mutlu (Turcja)
  • Denis Cadon (Francja)

Techniczna Grupa Doradcza World Para Swimming

  • Sue Prasad (Wielka Brytania) – przewodnicząca
  • Sheila Guenther (Kanada)
  • Jakub Krzywda (Polska)
  • Glenda Orth (Stany Zjednoczone)
  • Tony Ward (Wielka Brytania)

Prezydium Kolegium Sędziów Polskiego Związku Pływackiego

  • Waldemar Kilian (śląski OZP) – przewodniczący
  • Ewa Furman (podkarpacki OZP) – zastępca przewodniczącego
  • Magdalena Seliga (warszawsko-mazowiecki OZP) – sekretarz
  • Mirosława Legutko (małopolski OZP) – członek do spraw analiz i ewidencji
  • Jakub Krzywda (wielkopolski OZP) – członek do spraw szkoleniowych
  • Anna Wierniuk (warszawsko-mazowiecki OZP) – członek do spraw skoków do wody
  • Monika Szczęsniak-Parafiniuk (warszawsko-mazowiecki OZP) – członek do spraw pływania synchronicznego
  • Ryszard Sudczak – członek do spraw piłki wodnej

Prezydia Kolegiów Sędziów Okręgowych Związków Pływackich

PKS Dolnośląskiego OZP

  • Kamil Frank – przewodniczący
  • Grażyna Owsińska – zastępca przewodniczącego
  • Maria Dancewicz – sekretarz
  • Zbigniew Czapor – członek do spraw ewidencji
  • Maurycy Miszczak  – członek do spraw szkoleniowych
  • Zygmunt Merchelski – członek

PKS Kujawsko-Pomorskiego OZP

  • Bogumiła Nowakowska – przewodnicząca
  • Joanna Molenda – zastępca przewodniczącego
  • Stanisław Szramski – zastępca przewodniczącego do spraw szkoleniowych
  • Franciszek Trzciński – sekretarz
  • Agnieszka Kostyra – członek do spraw sędziowskich

PKS Lubelskiego OZP

  • Ewa Świrydenko – przewodnicząca
  • Krystyna Dziedzina – sekretarz
  • Piotr Bujak – członek do spraw szkolenia

PKS Lubuskiego OZP

  • Jarosław Jankowski – przewodniczący
  • Jerzy Czajka – zastępca przewodniczącego (Zielona Góra)
  • Wanda Janowska – sekretarz (Gorzów Wielkopolski)
  • Beata Woźniak – sekretarz (Zielona Góra)
  • Linda Gulba – członek do spraw ewidencji
  • Anna Rutkowska – członek do spraw szkoleniowych (Zielona Góra)
  • Anna Świderska – członek do spraw szkoleniowych (Gorzów Wielkopolski)

PKS Łódzkiego OZP

  • Magdalena Sadomirska – przewodnicząca
  • Anna Kozłowska – sekretarz
  • Marta Dziedzic – członek
  • Piotr Kapcewicz – członek
  • Marta Sawczuk – członek

PKS Małopolskiego OZP

  • Paulina Wojtałów – przewodnicząca
  • Grzegorz Dadej – zastępca przewodniczącego
  • Agnieszka Gonczaruk – sekretarz
  • Wojciech Staroń – członek ds. ewidencji
  • Marcin Uszko – członek ds. szkolenia

PKS Opolskiego OZP

  • Mirosław Nalepa – przewodniczący
  • Grzegorz Stawarz – zastępca przewodniczącego
  • Aleksandra Krupa – sekretarz

PKS Podkarpackiego OZP

  • Ewa Furman – przewodnicząca
  • Dariusz Draguła – zastępca przewodniczącego
  • Anna Korycka-Lutak – członek ds. szkolenia
  • Jacek Tyczka – członek
  • Robert Kołodziej – członek

PKS Podlaskiego OZP

  • Tomasz Lankau – przewodniczący
  • Michał Uściłko – zastępca przewodniczącego
  • Marcin Łytkowski – sekretarz
  • Krzysztof Januszek – członek ds. szkolenia
  • Paweł Maciejuk – członek

PKS Pomorskiego OZP

  • Monika Matylla – przewodnicząca
  • Anna Grabowska –zastępca przewodniczącego
  • Dorota Ziomkowska – sekretarz
  • Wiesława Hryniewicz – członek ds. szkolenia
  • Dagmara Warzocha – członek ds. analiz i ewidencji sędziowskich

PKS Śląskiego OZP

  • Aleksander Bielecki – przewodniczący
  • Elżbieta Winczura – zastępca przewodniczącego ds. obsad
  • Danuta Charmuszko – sekretarz
  • Kazimierz Dempniak – członek ds. ewidencji

PKS Świętokrzyskiego OZP

  • Mariola Kurant – przewodnicząca

PKS Warmińsko-Mazurskiego OZP

  • Janusz Nowak – przewodniczący
  • Maciej Grzemski – zastępca przewodniczącego ds. szkoleniowych
  • Mariusz Studniak – członek ds. szkoleniowych
  • Waldemar Maciesza – członek
  • Andrzej Pikciun – członek

PKS Warszawsko-Mazowieckiego OZP

  • Magdalena Seliga – przewodnicząca
  • Andrzej Wicher – zastępca przewodniczącego ds. szkoleniowych
  • Łukasz Michalski – sekretarz
  • Jacek Szaciłło – członek ds. analiz i ewidencji sędziów
  • Marek Grzywacz – członek ds. szkoleniowych

PKS Wielkopolskiego OZP

  • Ryszard Nowak – przewodniczący
  • Zdzisław Gacek – zastępca przewodniczącego
  • Anna Kotecka – sekretarz
  • Grażyna Cabaj-Drela – członek ds. szkolenia
  • Sławomir Cybertowicz – członek ds. ewidencji, analiz i cyfryzacji

PKS Zachodniopomorskiego OZP

  • Miranda Drabik – przewodnicząca
  • Marcin Gryko – zastępca przewodniczącego
  • Mieczysław Balcerkiewicz – sekretarz
  • Zbigniew Starosta – członek ds. szkoleniowych
  • Helena Szulc – członek ds. analiz i ewidenccji licencji
  • Jakub Lemm – członek ds. analiz i ewidencji sędziowskiej
  • Adrianna Banio – członek
Instagram