Klinika FINA dla sędziów pływania

Klinika FINA dla sędziów pływania

FINA wierzy w znaczenie posiadania wykwalifikowanej „siły roboczej” w postaci sędziów pływania z ustalonym i spójnym programem nauczania, jako kluczowego czynnika dla rozwoju sportowca i prawidłowego stosowania przepisów FINA.

W ramach Programu Rozwoju, FINA prowadzi obecnie kliniki szkoleniowe dla sędziów pływania. Ten program szkoleniowy, odpowiednio prowadzony przez wysoce wykwalifikowanych sędziów wyznaczonych przez Komitet Techniczny Pływania FINA (TSC), ma na celu edukację i szkolenie sędziów pływania na całym świecie.

Kliniki FINA dla sędziów pływania są dostępne dla federacji krajowych, które chcą gościć kliniki szkoleniowe, a także dla federacji krajowych, które chcą wysłać uczestników na klinikę zorganizowaną przez inną federację krajową na ich kontynencie.

Cele

Celem klinik FINA dla sędziów pływania jest zapewnienie podstawowego szkolenia uczestnikom na wszystkich poziomach poprzez kursy prowadzone przez eksperta. Mają one na celu edukację i szkolenie sędziów pływania, zapewniając im możliwość rozwijania swoich umiejętności i dalszego rozwoju sportów wodnych w swoich krajach.

Oferując szkolenia techniczne i promując najlepsze praktyki, sędziowie pływania będą rozwijać swoje umiejętności i wspierać udane występy pływaków w trakcie zawodów.

Format szkolenia

  • Kurs dla sędziów jest dostępny tylko dla dyscypliny pływania i może trwać od trzech (3) do pięciu (5) dni.
  • Wszystkie kliniki FINA mogą być prowadzone na jednym z poziomów: początkujący, średniozaawansowany lub zaawansowany.
  • Federacje krajowe mogą zdecydować się na organizację kliniki w sposób ciągły przez długi weekend lub na tygodniową sesję, rozprowadzając godziny szkolenia tak, jak najlepiej odpowiada to uczestnikom kliniki.

Źródło: https://www.fina.org/content/clinics-swimming-officials

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram